Kurulduğu 1955 yılından bu yana alanındaki en önemli kuruluşlardan biri olan Arçelik’e staj başvurusu yapmak isterseniz, bu sayfamızda tüm detayları görebilir ve vereceğimiz link üzerinden staj başvurunuzu yapabilirsiniz.

Arçelik Hakkında Genel Bilgiler

Dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş. yaklaşık 24.000 çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin ve Güney Afrika’da 14 üretim tesisi, dünyanın dört bir yanındaki satış ve pazarlama organizasyonu ve kendisine ait 10 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus) 100’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır.

Arçelik Staj Başvurusu 2015

Arçelik Staj Programları, lise ve üniversite öğrencileri için farklılıklar göstermektedir.

ARÇELİK A.Ş. olarak; lise ve üniversite öğrencilerine sağladığımız staj olanağı ile öğrencilerin gelişimine destek verip iş hayatına hazırlarken, şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemeyi hedefliyoruz. 

Üniversite staj başvuruları her yıl Mart ayı içinde web üzerinden alınmaktadır. 
 
Lise staj başvurusu için bizzat şirketimiz İnsan Kaynakları Bölümleri’nden temin edilen staj başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. 
 
Arçelik Lise Stajları

 
• Lise staj başvuruları Mayıs-Haziran ayları içinde kabul edilir ve staj okul dönemi olan Eylül-Haziran ayları içinde gerçekleştirilir.
• İnsan Kaynakları Bölümü koordinasyonunda şirket genelinde her yılın Nisan ayında Lise Stajyerleri Kontenjan Anketi ile bölümlerin öğrenci sayısı, meslek alanı, staj günü talepleri belirlenir.
• Anket sonucunda belirlenen stajyer ihtiyacı, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından doldurulan ihtiyaç tespit formu ile birlikte Mayıs ayı içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve ilgili okul müdürlüklerine gönderilir.
• Staj yapması kesinleşen öğrencilerin meslek eğitim sözleşmeleri ilgili okullardan eğitim öğretim yılı başlangıç haftası içinde İnsan Kaynakları Bölümü’ne ulaştırılarak staj süreci başlatılır.
• Stajın ilk haftasında öğrencilere Şirket tanıtımı ve uygulamalarını Şirket Oryantasyon programı yapılır. 
 
Üniversite Stajları
 
Stajlar  Haziran – Eylül arasında; minimum 6 hafta olmak üzere 1 dönem olarak gerçekleştirilmektedir. Staj tarihleri Kampusler bazında yıllık izin durumuna göre değişiklik gösterebilir.  
 
• Duyurular her yıl Mart ayında web sitemizde yayınlanmaktadır. Başvurular web üzerinden alınmakta ve ön kriterler doğrultusunda değerlendirilerek uygun olan stajyer adayları sınava tabi tutulmaktadır. Yaz stajı sürecinde öncelikli olarak üçüncü sınıf öğrencileri değerlendirilmektedir.
 
Ön seçim kriterleri;
• Öğrencinin başarı düzeyi
• Öğrencinin öğrenim gördüğü bölümün şirket iş süreçleri ile ilgili olması
• Stajyer kontenjanları
Başarılı olan adaylar, bölümlerin ihtiyaçlarına göre başarı puanı dikkate alınarak yerleştirilmektedir. Adaylara staja kabul edilip edilmediği bilgisi e-mail ile verilir.
staj-basvurusu-2015