Aselsan staj başvurusu yapmak ve 2015 yılında Aselsan bünyesinde stajınızı yapmak istiyorsanız, bu sayfamızda detayları görebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Aselsan Hakkında

Türkiye’nin savunma ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 70’li yıllarda halkımızın bağışları ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerini Güçlendirme Vakıfları kurulmuştur. ASELSAN; 1975 yılında Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı öncülüğünde faaliyetine başlamıştır. Günümüzde ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağlı bir kuruluştur. ASELSAN’ın kurucularının kuruluş aşamasında altını çizdiği; kritik teknolojileri kullanarak, özgün ürün ve sistemler geliştirmek temel stratejimiz olarak süregelmiştir.

Aselsan Staj Başvurusu Süreçleri

Üniversite stajı için başvurular 1-31 Mart tarihleri arasında web sitemiz üzerinden staj başvuru formu doldurularak yapılmakta olup adayların başvurularına ek olarak;

1 adet vesikalık fotoğraf,
1 adet Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
Üniversiteden alınmış zorunlu staj belgesi,

Resmi not dökümlerini 15 Nisan tarihine kadar ASELSAN A.Ş. Eğitim Müdürlüğü’ne iletmeleri gerekmektedir.
Stajyer adaylarının 3. sınıftan 4. sınıfa geçecek olmaları, genel not ortalamalarının 4 üzerinden en az 2 olması beklenmektedir

Adayların daha önce ASELSAN’da staj yapmamış olmalarına dikkat edilmektedir.
Stajlar yalnızca yaz döneminde (Haziran-Eylül) 4 veya 6 hafta yapılmaktadır.
Stajyer değerlendirmelerinde üniversite kontenjanı bulunmamaktadır.
Her yıl Mühendislik alanında eğitimine devam eden öğrenciler arasından, ASELSAN’ın faaliyet alanları ve istihdam ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, okul ve öğrenci başarı durumu dikkate alınarak stajyerlerimiz belirlenmektedir.

Aselsan Staj Başvurusu yapmak için tıklayınız.