Google’a staj başvurusu yapmak ve o ünlü Google kampüslerinde görev almak istiyorsanız, aşağıda belirttiğimiz şartları yerine getirmeniz ve Google staj başvuru prosesini hatasız bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

Google’a Nasıl Staj Başvurusu Yapılır?

Google her yılın Ekim ayında staj ilanlarını yayına alıyor. Yani şu anda 2016 yılı için bu yazıyı okuyorsanız çok geç kaldınız. Staj başvuruları kapandı. 2017 yılının Ekim ayında ilanları yeniden kontrol edebilirsiniz. İlanları kontrol ettiğiniz 2 farklı program olduğunuz göreceksiniz. BOLD Internship Program ve Additional Business Internships.

google-staj

Google Staj Programı 1 – BOLD

Bold kelimesinin açılımı Building Opportunities for Leadership & Development. Bu staj programı gereğince 11-12 hafta süresince, tam zamanlı olarak görev alabiliyor olmanız gerekiyor. Bu 3 aylık staj programına başvuranlarda aranılan temel özellikler ise şöyle:

  • Amerika’daki üniversitelerin son sınıfında okuyor olmak,
  • Amerika ya da Kanada’da çalışma iznine sahip olmak,
  • En geç bir sonraki yılın Haziran ayına kadar mezun olabiliyor olmak.

BOLD staj programında stajyer olarak görev alınacak lokasyonlar ise bunlar:

Ann Arbor, MI, USA·San Francisco, CA, USA·New York, NY, USA·San Bruno, CA, USA·Mountain View, CA, USA·Toronto, ON, Canada

Peki, Amerika’da okumuyorsanız, ne yapabilirsiniz? O zaman bir diğer staj programına göz atmalısınız.

Google Staj Programı 2 – Additional Business Internships

Bu program ise daha çok Londra’daki Google merkezi’nde yapılabilecek stajlar. Sizin ve staj yapmak istediğiniz pozisyonun durumuna göre 10 hafta ile 6 ay arasında değişen staj süreleri bu program dahilinde uygulanıyor. Kaçıncı sınıfta eğitim gördüğünüz bu program için aranılan şartlar arasında değil ancak yine de Google kendi sitesinde staj yapılan sene ya da takip eden sene mezun olacak kişilere öncelik verdiğini de belirtiyor.

Additional Business Internships kapsamında Amsterdam, Londra, Istanbul, Dubai başta olmak üzere EMEA Bölgesi’ndeki Google ofislerinde stajyer olarak görev alabilirsiniz.

Google yayınladığı ilanlara direkt olarak başvurmanızı istiyor. Çoğunlukla da pdf formatında cv’nizi yüklüyorsunuz. Buna ek olarak Google+ profilinizin de tam ve detaylı olması önemli bir ayrıntı. 

Tüm bunlara ek olarak Google’ın hiçbir şekilde danışmanlık şirketleri üzerinden gelen cv’leri dikkate almadığını da belirtmek isteriz. Staj ya da normal pozisyon ayırmaksızın, başvurunuzu kendinizin yapması gerekiyor.

Google staj başvurusu için buraya tıklayın!