Yalıtımın Türkiye’deki Adı sloganı ile hizmet veren İzocam’a staj başvurusu yapmak isterseniz, bu sayfamızda detayları görebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İzocam Hakkında

Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında cam yünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir.

Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında cam yünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. 1986 yılında Tarsus’ta ikinci bir cam yünü fabrikası 10 bin ton/yıl kapasiteyle kurulmuş, 1992 yılında kapasite iki katına çıkartılarak 20 bin ton/yıl’a ulaşılmıştır. Tarsus’taki fabrikanın kapasite artışı nedeniyle Gebze tesislerindeki üretim 1993 yılında taş yününe çevrilmiştir. 10 bin ton/yıl olan kurulu kapasite, 1997 yılında 15 bin ton/yıla çıkarılmıştır. Halen; cam yünü tesislerinde 55 bin ton/yıl, taş yünü tesislerinde ise 75 bin ton/yıl kapasiteye ulaşılmış olup, İzocam sahip olduğu Mineral Yün Üretim Kapasitesi ile açık ara Pazar Lideridir. İzocam cam yünü ürünleri, Isover Saint-Gobain lisansı ile taşyünü ürünleri ise Isover Saint-Gobain G+H lisansı ile üretilmektedir.

İzocam Staj Başvurusu Bilgileri

Şirketimize staj başvuruları her yıl 01 Ocak – 15 Nisan tarihleri arasında yapılmaktadır. Değerlendirmeler sonucunda staja kabul edilip edilmediğiniz bilgisi size en geç 15 Mayıs tarihine dek bildirilmektedir.

Şirketimizde sadece zorunlu kabul edilmekte olup buna ek olarak 5510 sayılı kanuna istinaden üniversite stajyerlerinin de lise stajyerleri gibi okulları tarafından sosyal güvence kapsamında sigortalı olmaları gereklidir. Dolayısı ile zorunlu staj olsa dahi okulları tarafından sigortalılık durumları gerçekleşmeyen stajyer adaylarının staj yapabilmeleri söz konusu olmayacaktır.

Ayrıca iş güvenliği ve sağlığı nedeni ile üretim – fabrika sahası içerisinde yer alan birimlerde staj yapma olanağı verilmemektedir. Üretim stajı başvuruları kabul edilmemektedir.

Staj yapılabilecek bölümlerimiz:

Maltepe Lokasyonunda : Muhasebe, Finansman, İnsan Kaynakları, Bilgi Sistem, Üretim Planlama ve Lojistik, Mühendislik (Ofis içi-Yatırım/Proje Yönetimi), Teknik Pazarlama, Tanıtım – Reklam ve Halkla İlişkiler

Dilovası Lokasyonunda : Muhasebe, İnsan Kaynakları, Laboratuvar,

Gebkim Lokasyonunda : Muhasebe, İnsan Kaynakları, Laboratuvar,

Tarsus Lokasyonunda :  Muhasebe, İnsan Kaynakları, Laboratuvar,

Yukarıda belirtilen lokasyon ve kapsam dışında stajyer kabul edilememektedir.

İzocam staj başvurusu için buraya tıklayın