Dünyanın en bilinen ve en önemli otomotiv üreticilerinden biri olan Mercedes Benz’e  staj başvurusu yapmak isterseniz, bu yazımızda ilgili detayları bulabilirsiniz.

Mercedes Benz’in yayında olan staj ilanına başvuru yaparsanız, uzun dönem olarak Mercedes’in Hadımköy’deki fabrikasında görev yapma şansını yakalabilirsiniz.

Mercedes Benz Türk A.Ş., İstanbul’da 1967 yılında Otomarsan ünvanıyla kuruldu. Şirket Kasım 1990’da ticari ünvanının Mercedes Benz Türk A.Ş. olarak değiştirdi. Şu anda 2 fabrikası olan MBT, kamyon ve otobüs üretmeye devam etmektedir. İstanbul’da Hoşdere mevkiindeki otobüs ve Aksaray şehrindeki kamyon fabrikaları ile Türkiye’nin en büyük otomotiv üslerinden birini oluşturmaktadır. Hadımköy’de pazarlama merkezi ve genel müdürlük binası hizmet vermektedir.

Mercedes-Benz Staj Başvurusu için Sağlanması Gereken Koşullar:

– Yüksek lisans ya da üniversitelerin 3. ya da 4. sınıfında okuyor olmak,

– İşletme, Ekonomi, İşletme Mühendisliği, Enformatik, Endüstri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümleri’nde eğitim görmüş ya da görüyor olmak,

– Haftanın en az 2 – 3 günü çalışabilecek durumda olmak,

– İyi seviyede İngilizce biliyor olmak, (İkinci dil olarak Almanca bilmeniz size büyük avantaj sağlayacaktır.)

– MS Office programlarını iyi seviye kullanabiliyor olmak,

Mercedes-Benz stajyer alımı sürecinde staja kabul edilen kişiler, üniversitede eğitim gördükleri bölümlere göre şirket içerisinde departmanlara yerleştiriliyorlar. Bu bölümler Muhasebe, Finans, Bilgi Teknolojileri, Kredi Risk Yönetimi ve İnsan Kaynakları olabiliyor.

Belirli bir sözleşme yapılmasa da uzun dönem staj programı ile 11 aylık bir perioddan bahsedildiğini de belirtmek isteriz. Yüksek lisans öğrencisi olarak programa başvurduğunuzda, haftanın en az 3 günü, üniversite öğrencisi iseniz 2 günü çalışabiliyor olmanız önemli bir kriter.

Mercedes Benz staj başvurusu yapmak ve Mercedes Benz Staj ilanlarını incelemek için buraya tıklayın