Merkez Bankası Staj Başvurusu 2015 Yılı Kış Dönemi Banka Tanıtım Programına katılmak isteyen 4. sınıf üniversite öğrencilerinin başvuruları internet sitemiz üzerinden alınacaktır.

Başvurular 07 Kasım 2014 (saat 10:00) – 17 Kasım 2014 (saat 17:00) tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru Sistemi bu tarihler arasında Cumartesi-Pazar dahil 24 saat açık olacaktır.

Değerlendirme, genel not ortalaması ve birim-tarih tercihleri esas alınarak yapılmaktadır. Sonuçlar 18 Kasım 2014 tarihinde adaylara elektronik posta ile bildirilecek ve ayrıca sitemizden TC kimlik numarası ile sorgulanabilecektir.

Kontenjan açığı olması durumunda 08 Aralık 2014 tarihinde sistem tekrar çalıştırılarak yedek adaylardan programa katılmaya hak kazananlara elektronik posta gönderilecektir.

Programın yapılacağı birimler ve şubeler:

Ankara’daki birimler: Ankara Şubesi, Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü, Baş Hukuk Müşavirliği ve Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü, Emisyon Genel Müdürlüğü, İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Muhasebe Genel Müdürlüğü, Piyasalar Genel Müdürlüğü.

Şubeler: Adana, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İskenderun, İstanbul, İzmir, İzmit, Kayseri, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Trabzon, Van.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI BANKA TANITIM VE STAJ PROGRAMI

Genel Bilgiler:

Bankamızda, Banka Tanıtım ve Staj Programı, Türkiye ve yurt dışında örgün eğitim yapan üniversitelerin; 3. sınıftan 4. sınıfa geçmiş öğrencileri için Yaz (Haziran-Eylül) Döneminde 4. sınıf öğrencileri için Kış (Ocak-Şubat) Döneminde açılmaktadır.
♦ Programa TC vatandaşı öğrenciler kabul edilir.
♦ Türkiye’de örgün eğitim yapan üniversitelerin Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü 3. sınıftan 4. sınıfa geçmiş öğrencileri Yaz Döneminde, 4. sınıfta okuyan öğrencileri Kış Döneminde Bankamız ilgili biriminde 3 ya da 4 hafta süre ile staj programına katılabilir.
♦ Türkiye’de örgün eğitim yapan üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümü 3. sınıftan 4. sınıfa geçmiş öğrencileri Yaz Döneminde Bankamız ilgili biriminde 4 ya da 6 hafta süre ile staj programına katılabilir.

1. ve 2. sınıf öğrencileri, lisansüstü eğitim yapanlar, mezunlar, açık öğretim/uzaktan eğitim öğrencileri programa kabul edilmez. 

♦ Öğrenciler programa bir kez katılabilir.

Staj başvuruları ve tüm staj ilanları için buraya tıklayın

staj-basvurusu-2015