Microsoft Türkiye Staj Yaz Okulu 2015 başvurularının ilk aşaması web sayfamız(http://aka.ms/yazokulu) üzerinden 9 Mayıs 2014 öncesine kadar yapılabilecek olup, bunun dışındaki bir yöntem kabul edilmeyecektir. Sonuçlar 29 Mayıs 2014 tarihinde www.fb.com/mskampus adresinden açıklanacaktır.

Yaz Okulu, 4 Ağustos – 1 Eylül 2015 tarihlerinde Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde gerçekleştirilecektir.

Başvuru sahibi programa kabul edildiği takdirde, üzerinde Windows 8.1 Pro 64 Bit işletim sistemi, Visual Studio 2013 Pro, Windows 8.1 SDK, Windows Phone SDK, Azure SDK, HyperV kurulu kendisine ait taşınabilir bir bilgisayar ile katılım sağlamayı kabul eder. Gerekli yazılımları ds@msakademik.net mail adresinden talep edeceğiniz promosyon kodunu kullanarak www.dreamspark.comadresinden ücretsiz indirebilirsiniz.

Microsoft Staj programını başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için gerekli şartlar:

– Programa 21 iş günü eksiksiz katılmak.
– 16 Mayıs 2015 öncesinde yazokulu@msakademik.net adresine göndereceği öneri raporunda (max 2 * A4 sayfa metin) http://www.eba.gov.tr/eicerikadresinde yer alan uygulamaları göz önünde bulundurarak tanımlayacağı yazılım projesini 15 Eylül 2015 tarihinden önce eksiksiz tamamlamak.

Başvurularda başvuru öncesi store da uygulama yayınlamış öğrencilere öncelik verilecektir. Yaz okulu başvuru formunda istenen “mevcut store uygulama adresleriniz” alanında belirteceğiniz bir uygulamanız yok isehttp://www.eba.gov.tr/eicerik adresinde yer alan uygulamaları örnek alarak son başvuru tarihi öncesinde kendi Windows 8 ya da Windows Phone uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz. İsteyen öğrenciler uygulamalarının HTML 5 web sürümlerini de ek olarak geliştirebilirler.

Ayrıca yaz okulu 2014’te anlatılan konular üzerine yapılacak dönem sonu sınavında başarılı olanlara Başarı Belgesi verilecektir.

Mümkünse, hakkınızda bilgi alabileceğimiz akademisyenlerinyazokulu@msakademik.net adresine akademik referans mektubu yazıp göndermelerini talep ediniz.

Talent Explorer programında staja kabul edilecek öğrenciler, çeşitli sınavlar ve değerlendirme merkezi uygulamalarından geçiyor. En başarılı olan adaylar ise stajyer olarak değerlendiriliyor.Ağustos ayında başlayacak Talent Explorer, staj döneminde 25 stajyeri istihdam etmeyi planlıyor. Microsoft Türkiye, staj politikası gereği üniversitelerin 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri arasından alımları gerçekleştiriyor.

Talent Explorer stajlarını bitiren kişiler, Microsoft’un global yeni mezun programı ‘Microsoft Academy for College Hires’ (MACH) programına da katılma imkanı kazanıyor.

Programa katılanların uzun süreli kariyer planı ve eylemlerini yapabilmeleri için onlara gerekli bilgileri sağlayan MACH programı, 2 yıllık bir süreçte tamamlanıyor. Program, katılımcıları kendilerine uygun uzmanlık alanına yönlendirmeyi ve onların kariyer gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyor. Katılımcıların Microsoft’a daha çabuk adapte olmasını sağlamakla birlikte tüm dünyadaki MACH’ları ve programdan mezun olanları küresel bir ağ ile birbirlerine bağlıyor.

Microsoft Staj Başvurusu için tıklayınız.

staj-basvurusu-2015