Türkiye’nin en beğenilen şirketlerinden biri olan Migros’a staj başvurusu yapmak isterseniz, bu sayfamızda aradığınız tüm detayları bulabilir ve vereceğimiz link üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Migros Genel Bilgiler

Türkiye’de modern perakende sektörünün öncüsü olan Migros, günümüzde çok geniş kullanım alanlarına sahip olan mağazalarında, gıda ve ihtiyaç maddelerinin yanı sıra kırtasiye, züccaciye, beyaz eşya, kitap, kaset ve konfeksiyon gibi bölümleriyle hemen hemen tüm müşteri gereksinimlerini karşılamaktadır.


Migros Ticaret A.Ş. bünyesinde kış ve yaz olmak üzere 2 farklı dönemde staj yapma imkanı bulunmaktadır. Her iki dönem için de İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana ofislerimizde staj yapılabilmektedir.
Migros’a staj başvurusu yapan öğrenciler, Eğitim Bölümü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda staj programına kabul edilmektedirler.

Kış Dönemi Staj Programı;
Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri zorunlu staj programlarını öğrenim dönemi başlangıç ve bitiş tarihleri arasında hafta içi 3 gün şirket Genel Müdürlük ve Şube Müdürlüğü kapsamında, perakende programında okumakta olan Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri ise aynı dönem ve süre içerisinde satış mağazalarımız kapsamında staj programlarını tamamlamaktadırlar.

Başvurular Haziran – Temmuz dönemi içerisinde kabul edilmekte olup, görüşmeler Ağustos dönemi içerisinde yapılmaktadır.

Yaz Dönemi Staj Programı;
Üniversite 3. sınıf öğrencilerinin yaz dönemi içerisinde Haziran, Temmuz ve Ağustos olmak üzere 3 farklı dönemde gerçekleştirecekleri staj programıdır. Staj süreleri stajın zorunlu olup olmamasına ve departman fonksiyonlarına göre değişebilmektedir. Ancak ortalama staj süremiz bir ay ile sınırlandırılmıştır.

Üniversite stajyer adaylarının başvuruları Şubat – Mart aylarında kabul edillmekte, görüşmeler Nisan – Mayıs ayları içeirinde gerçekleşmektedir. Tüm stajer adaylarımız özgeçmiş üzerinden yapılan ön eleme ve mülakat sonucunda kabul edilmektedirler.

Departmanlar arası farklar olmakla birlikte stajyerlerimizden, yabancı dil, ofis programları ve çalışacağı alana ilişkin bilgi sahibi olmaları beklenmektedir.

Şirketimizde Genel Müdürlük bünyesinde Pazarlama, Satış, İnsan Kaynakları Grubu (İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Eğitim Müdürlüğü, Endüstri İlişkileri Müdürlüğü, Destek Hizmetler Müdürlüğü), Otomasyon ve Bilgi işlem departmanları, Mali işler, Yurtdışı Yatırımlar gibi bir çok farklı birimde staj olanağı sağlanmaktadır

Migros Staj Başvurusu ve yayındaki Staj İlanlarını incelemek için buraya tıklayın