Ürettiği tüm ürünleri ile hayatımızda büyük bir yere sahip Nestle‘ye staj başvurusu yapmak ister misiniz? Nestle’nin yayında olan uzun dönem staj ilanlarına başvuru yaparak, bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu sayfamızda Nestle ile ilgili genel bilgileri bulabilir ve vereceğimiz link üzerinden staj başvurunuzu yapabilirsiniz.

Nestle Hakkında Genel Bilgiler

Nestlé’nin Türk tüketicisiyle tanışması 1875 yılında, dünyanın ilk bebek mamasını Türkiye pazarına sunmasıyla başlar. İlk yıllarda temsilcilikler kanalıyla satış yapan Nestlé 1909 yılında İstanbul Karaköy’de açılan ilk satış şubesiyle Türkiye pazarını yoğunlaştırılmış süt ve çikolata ürünleriyle de tanıştırır.

Türkiye’de faaliyet gösterdiği süre zarfında bir yandan ticari performansıyla ülke ekonomisine değer katmak için çalışan Nestlé, diğer yandan bulunduğu topluma karşı sorumluluğunun bilinciyle hareket eder. 1913 yılında Balkan Savaşı gazilerine gıda yardımında bulunan Nestlé, dönemin padişahı V. Mehmet tarafından devlet teşekkür beratı ile onurlandırılır. Cumhuriyetin kuruluşundan sonra Nestlé Türkiye’deki faaliyetlerini artırarak İstanbul’daki ofisine ek olarak İzmir’de bir satış ofisi, Samsun ve Trabzon’da da temsilcilik açar.

Bir yandan genç Cumhuriyet’in reformlarının gerçekleştirildiği diğer taraftan ise ülke ekonomisinin kalkınması için sanayileşmenin yeni yeni başladığı bu dönemde Türk pazarına inancıyla üretime geçmeye karar veren Nestlé, 1927 yılında Türkiye’nin ilk çikolata fabrikasını açar. Feriköy’de açılan bu tesiste günde 500 kg kapasiteyle Nestlé çikolatalarını üretmeye başlar. Dünyada milyonlarca insanı çikolata ile tanıştıran Nestlé, Türkiye’de de çikolata deyince akla ilk gelen isim olur. Nestlé, dünyaca bilinen çikolata markalarının yanı sıra Damakve Chokella gibi Türk tüketicisine özel ürettiği çikolatalarla tüketicinin kalbinde ayrı bir yer edinir.

Nestle Uzun Dönem Staj Başvurusu – Long Term Trainee Programı

Nestle 6 ay sürecek uzun dönem staj programı için başvuruları almaya başladı. Programa başvuru yapabilmeniz için aşağıdaki şartları sağlamanız gerekiyor.

– Üniversitelerin 3. veya 4.sınıf öğrencisi olmak,

– Haftada 3 gün çalışabilmek,

– İyi seviyede İngilizce biliyor olmak.

Bu kapsamda yaptığınız başvurular sonrasında Nestle İstanbul ve Bursa lokasyonları için tercihinize göre değerlendirilmeye alınacaksınız.

Nestle Staj Başvurusu ve yayında olan Staj İlanlarını görmek için buraya tıklayın.