Roketsan staj başvurusu yaparak 2015 yılı içerisinde Roketsan bünyesinde staj yapmak isterseniz, bu sayfamızda detayları bulabilir ve staj başvurunuzu yapabilirsiniz.

Roketsan staj programı detayları öncesinde, genel olarak Roketsan’ın işe alım sürecine bir göz atalım.

Roketsan genel işe alım kriterleri;

Tüm adaylar için;

T.C. Vatandaşı olmak,
Pozisyonun gerektirdiği yabancı dil seviyesini kabul görmüş bir sistemle belgelendirmek. (YDS,KPDS, TOEFL, IELTS, ITEP, ÜDS vb.)
Pozisyonun gerektirdiği sertifikalara sahip olmak ve belgelendirmek
Pozisyonun gerektirdiği programlama dillerine beklenen düzeyde sahip olmak.
Yeni mezun adaylar için eğitim ve başarı kriteri;

Pozisyonun gerektirdiği eğitimi veren üniversiteler arasında son Üniversite Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonucuna göre yapılan sıralamada ilk 10 içinde olan üniversitelerden mezun adaylar için en az 2,5/4 not ortalaması, diğer üniversitelerden mezun olan adaylar içinse min. 3/4 not ortalamasına sahip olmak. İlk 10 içinde kalan üniversite mezunu olanlar için 2,2 ile 2,5 arasında not ortalamasına, ilk 10 dışında kalan üniversitelerden mezun olanlar için 2,5 ile 3,00 arasında not ortalamasına sahip olan adaylarda ALES veya KPSS sınav sonucu 85 ve üzerinde olmak veya pozisyonla eş değer en az 2 yıllık tecrübe sahibi olmak,

Teknisyen kadroları için en az Meslek Lisesi mezunu olmak.

Roketsan Staj Başvurusu

Roketsan’da staj başvuruları Mart ayında başlayıp Nisan ayına kadar devam etmekte olup 4 yıllık bir üniversite eğitimine kayıtlı, zorunlu stajı bulunan ve Eylül ayı itibariyle 4. Sınıfa geçen öğrenciler ik.roketsan.com.tr adresinden “Staj Başvuru Formu”nu doldurarak başvuru yapabilirler. Roketsan’da yapılan işlerin niteliği gereği staja ağırlıklı olarak Elektrik Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencileri kabul edilmekte olup seçimler ilgili dönemde şirket içinde
belirlenmiş staj kontenjanı çerçevesinde yapılır.

Staja başlama ile ilgili detaylar da aşağıda yer almaktadır.

Stajyerlerin, belirtilmiş olan staj döneminin ilk günü mesai saati olan 08.30’da Roketsan A.Ş. Elmadağ tesisinde olması gerekmektedir.

Stajyerlerin mutlaka stajın ilk günü Roketsan’da olmaları beklenir, ilgili eğitimlerin tamamlanması açısından bu durum önemli olup, söz konusu eğitimi almayan stajyerler Roketsan’da staj yapamazlar.

Stajyerler ilk gün kendi olanaklarıyla staja gelecek olup, aynı günün akşamı servis ayarlaması yapılacaktır.
Stajyerlerin stajın ilk günü yanlarında 1 adet Adli Sicil Belgesi, 1 adet İkametgah belgesi ve 1 adet nüfus cüzdanı fotokopilerini getirmeleri gerekmektedir.

Staj dönemlerinin aralığı 20 iş gününe denk gelecek şekilde belirlenmiştir. Ancak staj süresi 20 iş gününden uzun olan stajyerlerin gereken süreyi tamamlamalarında bir sorun yoktur.

Listede belirlenmiş olan dönemlerin değiştirilmesi mümkün olmamaktadır.

Roketsan Staj Başvurusu