Siemen Staj Başvurusu ve İşe Alım Süreci

Yetenekli ve istekli mezunlar için sınırsız ve çeşitli fırsatlar sunan çok uluslu bir şirkette kariyerinize başlamak üzeresiniz…

Hızlı Menü

  • Bize katılın
  • İşe Alım ve Seçme Süreci

Bize katılın

Yetenekli ve istekli mezunlar için sınırsız ve çeşitli fırsatlar sunan çok uluslu bir şirkette kariyerinize başlamak üzeresiniz. Kurumsal İnsan Kaynakları bu kariyeri başlatmak ve size kariyer yolunuz boyunca gereken desteği sağlamak için yanınızda olacaktır. Amacımız, insan kaynakları politikalarımızı, uluslararası standartlar düzeyinde uygulamak ve birlikte daha iyi bir geleceğe ulaşmaktır. Bu çerçeve içinde çalışanlarımızın gereksinim duyduğu eğitim ve becerileri belirlemek üzere en ileri değerlendirme ve performans yönetimi sistemlerinden yararlanılmaktadır.

Yukarı

İşe Alım ve Seçme Süreci

CV’nizin bize ulaşması ile birlikte, başvuru süreciniz başlamış demektir. Başvurular internet üzerinden alınmaktadır. Duyurulan boş pozisyonlara başvuru yapabileceğiniz gibi, ilerde oluşacak pozisyonlarda da değerlendirilmek “Genel Başvuru” da yapabilirsiniz. Yaptığınız başvuru ilk olarak bilgi ve deneyimleriniz değerlendirilmekte ve boş pozisyonlarımızla eşleştirilmektedir. Bize sunduğunuz bilgiler ve belirttiğiniz özellikler doğrultusunda bir eşleştirme olabileceği belirlendiğinde sizinle temasa geçilerek iş görüşmesine davet edilirsiniz.

Siemens Staj Olanakları

Siemens A.Ş.’de Yaz Dönemi Stajı

Siemens A.Ş. olarak çalışkan, dinamik ve genç insanlara şirketimiz bünyesinde her yıl yaz dönemi boyunca staj olanağı sunmaktayız. Staj programları çerçevesinde edinilen iş deneyimleri, iş hayatına atılmış paha biçilmez ilk adımları oluşturmaktadır.

Siemens bünyesinde staj yapan öğrenciler akademik bilgilerini pratiğe dönüştürme fırsatını yakalamaktadırlar. Aynı zamanda firmamızı ve kültürünü tanıma şansına sahip olan gençler, Siemens ailesinde kalıcı olabilmek için gereksinim duyacakları nitelikleri geliştirme olanağına da sahip olurlar.

Yukarı

Başvuru Değerlendirme Süreci:

03 Şubat-7 Mart tarihleri arasında yapılan başvurular uzmanlarımızca incelendikten sonra, başvuru sürecinin tamamlanabilmesi için staj zorunluluğu olan, üniversitelerin 3.veya 4. sınıfını,meslek yüksek okullarının 1.veya 2. sınıfını bitirmiş öğrencilerin e-mail adreslerine “Genel Yetenek Testi” linki gönderilecektir. Genel Yetenek Testi çoktan seçmeli 60 sorudan oluşmaktadır ve süresi 20 dakikadır. Başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi için testin yapılması zorunludur.Test e-mail adreslerine Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından gönderilecektir. Staj yerleştirmeleri,kontenjanlarımız doğrultusunda Genel Yetenek Testi’nden en yüksek puan alan adaydan başlayarak yapılacaktır.
Teknik lise öğrencileri teste tabi olmadan değerlendirmeye alınacaktır.

Testi yapmamış ya da tamamlamamış ve sonucu bize ulaşmamış adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır..

Staj başvuruları Nisan ayının 3. haftasında sonuçlandırılır ve başvuru sonuçları adaylara e-mail yoluyla bildirilir.

Staja Kabul Edilecek Öğrencilerde Aranan Şartlar:

Siemens A.Ş’de staj yapmak isteyen öğrencilerin öğrenimleri gereği stajlarının zorunlu olması başvuru yapabilmeleri için ön şarttır.
Üniversitelerin 3. veya 4. sınıfındaki öğrenciler staja yerleştirilebilmektedir.( Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin ise birinci ya da ikinci sınıf farkı gözetmeksizin başvuru yapabilirler.)

Daha önce şirketimizde staj yapmış öğrencilere ikinci bir staj imkanı sağlanamamaktadır.

Sağlanan Olanaklar:

Öğrenciler kontenjanlar doğrultusunda Siemens A.Ş’nin Kartal ya da Gebze lokasyonlarındaki ofislerinde/üretim alanlarında staja yerleştirilirler.

Öğrenciler staj yaptıkları Siemens A.Ş’nin her iki lokasyonunda da personel servisi ve öğle yemeği olanaklarından yararlanırlar. Staj yaptıkları süre için öğrencilere asgari ücretin net tutarının %30’u maaş olarak ödenir.

Siemens Staj Başvurusu için buraya tıklayınız.