Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ), 28 Haziran 1973 tarihinde Türkiye’nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulmuştur.
Türk Hava Kuvvetleri’nin savaş uçağı ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak F-16 uçaklarının kullanılması kararı ile birlikte; F-16 uçağının üretimi, uçak üzerindeki sistemlerin entegrasyonu ve uçuş testlerini yaparak Hava Kuvvetlerimize teslim etmek üzere TUSAŞ tarafından 1984 yılında TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), Türk-ABD ortak yatırım şirketi olarak 25 yıllığına kurulmuştur.

Üniversite Öğrencilerinin Yaz Dönemi Stajları:

2014 yılı üniversite yaz stajı başvuruları sonuçlandırılmış ve başvuru yapan tüm adaylara  E-POSTAYLA GERİ DÖNÜŞ yapılmıştır.

Olumlu e-posta gönderilen adayların ikinci aşama bilgilerini doldurmaları gerekmektedir. Adaylara daha sonra detaylı bilgileri ve imzalı resmi kabul yazısını içeren son bir e-posta daha gönderilecektir. 

KO-OP Staj Programı:

KO-OP Staj Programı sonuçları e-postayla bildirilmiştir. Program 09 Haziran – 22 Ağustos 2014 tarihleri arasında 10 hafta olmak üzere gerçekleşecektir. 

TOBB-ETÜ Üniversitesi Staj Programı:

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol gereğince, Şirketimiz ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen branş ve sayıda öğrencinin kabul edildiği staj programı uygulanmaktadır. Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında 15’er haftalık üç ayrı dönem halinde uygulanan program için öğrenci seçimi üniversitenin portalında TUSAŞ’ı birinci sırada tercih eden öğrenciler arasından Şirketimiz tarafından yapılmaktadır. Bunun dışında öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak başvurular için işlem yapılmayacaktır. 

Meslek Lisesi Öğrencilerinin Staj Programı:

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince 2013 – 2014 eğitim-öğretim yılı stajları Eylül 2013 – Haziran 2014 ayları arasında haftada üç gün olarak verilecektir. Takip eden yıllar için kontenjanlar Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek Mart-Nisan aylarında ilgili meslek lisesi müdürlüklerine iletilecektir. Staj yapacak öğrenciler okul müdürlükleri tarafından belirlenerek Şirketimize bildirilecektir. Bunun dışında öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak başvurular için işlem yapılmayacaktır.

Tai Staj Başvurusu için tıklayınız.