Tofaş’a staj başvurusu yapmak 2015 yılında Tofaş bünyesinde staj yapmak istiyorsanız, bu sayfamızda detaylarından bahsedeceğimiz Prova+ programına mutlaka göz atmalısınız. Tofaş Prova+ programı kapsamında 3 – 9 ay proje bazlı olarak, haftanın 2-3 günü Tofaş’ta staj şansı yakalayabilirsiniz.

Tofaş Hakkında Genel Bilgiler

Tofaş Genel Müdürlüğü İstanbul  Zincirlikuyu’da bulunmakta olup, Gayrettepe Metro durağına yakın bir konumda bulunmaktadır. 

Tofaş Fabrika, Bursa’da Yalova Yolu üzerinde bulunmakta olup, şehir merkezine 15 dk mesafede bir konumda olup otobüs terminaline 2 km uzaklıktadır.

Tofaş Fabrika, Bursa’da Yalova Yolu üzerinde bulunmakta olup, şehir merkezine 15 dk mesafededir. Yakın çevresinde birçok AVM  bulunan bir konumda olup otobüs terminaline 2 km uzaklıktadır.
 
Çalışma arkadaşlarımızın gönüllü katılımlarıyla oluşturdukları, pek çok farklı alanda sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel etkinlikler yapan kulüplerimiz kapsamında, tiyatro, resim, gezi, yelken, dalış  ve gitar kursu gibi faaliyetlerimiz, içerisinde farklı spor aktivitelerine imkan sağlayan sosyal tesisimiz ve lokalimiz, alışveriş ihtiyacımızı karşıladığımız bir süpermarketimiz; dinlenme ve sosyalleşme alanı olarak kafemiz ve kapsamlı bir sağlık merkezimiz mevcuttur.
 
Kurum Kültürümüzün önemli bir parçası olarak, sosyal ve sportif faaliyetlerimizde tüm çalışma arkadaşlarımızın girişimlerini ve katılımlarını ön plana çıkarmayı teşvik ediyoruz. Yaşamımızın büyükçe bir kısmını geçirdiğimiz işyerimizin sadece bir çalışma mekanı değil, aynı zamanda sosyal bir yaşam alanı olarak görülmesini  ve herkesin kendinden bir şey katabilmesini önemsiyoruz.
 
Tofaş Staj Başvurusu – Prova+ Programı Detayları
 
Kendinizi geliştirmek için istekli, sonuca ulaşmak için motivasyon sahibiyseniz, sınıf ortamlarında elde edilmesi zor olan vizyonerlik, iletişim, bütünsel bakış ve sürekli iyileştirme gibi becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, akademik dönem boyunca TOFAŞ’ta PROVA+ programına katılabilirsiniz.

PROVA+, sadece bir staj programı değil, herkesin kazandığı bir gelişim ortaklığı projesidir. Bu program ile sizler otomotiv sektörünün en iyileri ile çalışarak kendinizi geliştirirken, biz de otomotiv tutkumuzu paylaşacak arkadaşlar kazanacağız.

PROVA + haftada 2-3 gün birlikte çalışarak tamamlayabileceğimiz uzun soluklu projeleri içeriyor. 4 sınıf öğrencisiyseniz ya da yüksek lisansınıza devam ediyorsanız, ders programınız yarı zamanlı çalışmaya uygunsa bu program tam size göre. PROVA+ ile TOFAŞ için önem taşıyan projelerde çalışma imkanı elde edeceksiniz. PROVA+ programında, ilgi alanlarınız ve becerilerinizi göz önünde bulundurarak projelerimizde sizlere önemli görevler vereceğiz. Bir takıma ait olmanın, birlikte başarmanın hazzını prova edeceksiniz ve iş dünyasında arkadaşlığın ne demek olduğunu yaşayarak öğreneceksiniz. Bu esnada elde edeceğiniz proje yönetimi becerilerini  de yaşamınız boyunca kullanacağınızdan eminiz.

PROVA+ PROGRAMI

 • Makine, Endüstri, Otomotiv, Elektrik-Elektronik ve İşletme Mühendisliği bölümlerinin son sınıfına geçmiş ya da Yüksek Lisans öğrencisi olan,
 • Çok iyi derecede İngilizce bilen (iyi derecede İtalyanca tercih sebebidir),
 • Kümülatif not ortalaması 2,5/4 ve üzeri ( veya muadili) olan,
 • İlgi alanı ve becerileri öngörülen proje beklentilerine uyum sağlayan,
 • Hafta içi 2-3 gün yarı zamanlı çalışabilecek,
 • Takım çalışmasına yatkın, dinamik, öğrenmeye istekli, sorumluluk almak isteyen arkadaşlar arıyoruz.

PROVA+  İŞ TANIMI:
Şirketimizin Bursa ve İstanbul lokasyonlarında Üretim, Ar-Ge, Tedarik Zinciri, Satış-Pazarlama, Mali Grup, Bilgi Teknolojileri, Kalite, İnsan Kaynakları vd. fonksiyonlarında görevlendirilmek üzere Makine, Endüstri, Otomotiv, Elektrik-Elektronik, İşletme Mühendisliği lisans eğitimi son sınıfa geçmiş veya Yüksek Lisans yapan başarılı öğrencilere kendilerini iş başında tanımaya yönelik çalışma imkanı sunulmaktadır.

Söz konusu program, şirketimiz ana fonksiyonlarında 3-9 ay arasında değişen proje bazlı çalışmayı içermektedir.

Prova+ Sürecimiz: 

 • İhtiyacı olanlar için konaklama desteği,
 • Servis ve yemek imkanı,
 • Çalışılan güne karşılık gelen miktarda asgari ücret ödemesi,
 • Eğitim ve gelişim imkanları sunmaktadır* 

* Oryantasyon eğitimini, İş Yaşamında Profesyonellik , Sunum Teknikleri, İş yerinde İletişim, CV Hazırlama Teknikleri, Problem Çözme Teknikleri gibi teknik ve davranışsal eğitimleri, üst yönetim ile sohbet toplantılarını içermektedir.

Seçim süreci: 

 • Online görüşme
 • Yetkinlik bazlı mülakat ve kişilik envanteri uygulaması,
 • Geri bildirim süreçlerinden

Tofaş Staj Başvurusu ve yayında olan Staj İlanları için buraya tıklayın

staj-basvurusu-2015