Trt’ye staj başvurusu yapmak istiyorsanız, bu sayfamızda aradığınız genel staj bilgilerini bulabilir ve Trt staj başvurusu için hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

Trt Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti’nde televizyon ve radyo yayıncılığı konusunda ilk örnekleri oluşturdu. Günümüzde, 24 saat 10 ayrı kanaldan televizyon yayını gerçekleştirmekte, ek olarak GAP TV alanında da Güneydoğu illerine özel yayın yapmaktadır. Radyo yayıncılığı olarak 12 ayrı kanaldan izleyicilerine ulaşmakta, yine 31 ayrı dilde dış ülkelerdeki izleyicilerine yönelmektedir.

Günümüzde, Türkiye Cumhuriyeti’nde yayın kuruluşları arasında en büyük haber oluşumuna sahiptir. TRT, günlük ortalama 11 saatlik haber ve haber program yayını yapmaktadır. Bunun yanı sıra oluşturduğu dizi film, belgesel, drama ve televizyon yapımları ile dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasında yer almaktadır. İleri ölçüde yetişmiş yayıncı ve yapımcı kapasitesi ile özel yayın kuruluşlarını da desteklemiştir.

Trt Staj Başvurusu

Trt bünyesinde staj yapmak istiyorsanız, TRT İnsan Kaynakları’nın yayınladığı iş ilanlarını takip etmelisiniz. Trt tüm personel alımlarını kendi web sitesi ve işkur web sitesinde yayınlamaktadır. 

Trt staj programları ile ile ilgili, TRT İnsan Kaynakları tarafından yapılmış net bir açıklama ya da staj dönemi bilgisi bulunmamaktadır.