Tübitak’a staj başvurusu yapmak ve 2015 yılı içerisinde bu kurumda staj yapmak istiyorsanız, sayfamızda yer alan bilgiler size yardımcı olabilir. Tübitak staj başvurusu öncesi, Tübitak ile ilgili genel bilgilere göz atalım.

Tübitak Hakkında Genel Bilgilendirme

Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen TÜBİTAK, akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemek, ulusal öncelikler doğrultusunda Araştırma-Teknoloji-Geliştirme çalışması yürüten Ar-Ge enstitülerini işletme işlevlerinin yanı sıra, ülkemizin Bilim ve Teknoloji politikalarını belirlemekte ve toplumun her kesiminde bu farkındalığı artırmak üzere kitaplar ve dergiler yayınlamaktadır.

Tübitak Staj Başvuru Bilgileri

Tübitak’ın araştırma merkezleri her yıl kendilerine ait stajyer alımı ilanlarını yayınlarlar. Bu sebeple Tübitak bünyesinde staj yapmak istiyorsanız, bu araştırma merkezlerinin web sitelerini takip etmek doğru bir karar olacaktır.

Tübitak’ın staj programlarına başvuru tarihi genellikle Mayıs ayının sonuna kadar yapılmaktadır. Staj süreci ise Haziran-Temmuz ve Ağustos-Eylül aylarında gerçekleştirilmektedir.

Tübitak Staj Dönem Tarihleri

1. Staj dönemi : 23/06-18.07
2. Staj dönemi :
18/08-12.09

Staj Kabul belgelerinin tamamlanması:

Staj başvurusu kabul edilen adayların son belge teslim tarihine (26 Mayıs) kadar aşağıda belirtilen belgeleri Enstitümüz İnsan Kaynakları Birimi’ne elden teslim etmeleri gerekmektedir. Aşağıda istenen belgeleri belirtilen süre içerisinde teslim etmeyenler staja kabul edilmeyecek ve yerlerine yedekler alınacaktır.

1. Öğrenci belgesi

2. Adli Sicil Belgesi

3. 1 adet vesikalık fotoğraf

4.SGK yapıldığına dair belge Okul tarafından verilecektir.

5. Staj Rehberi

Staj ile ilgili sorularınızı ik@uzay.tubitak.gov.tr adresine elektronik posta ile yöneltebilirsiniz.

Tübitak Staj Başvurusu için tıklayınız